Çoklu WhatsApp Sipariş Hattı

Değişen e-ticaret dünyasıyla WhatsApp'ı önemli bir ticaret kanalı olarak görmeye başladık. Müşteriler artık markalarla, website veya e-posta yerine, sosyal medya ve WhatsApp üzerinden etkileşime girmeyi tercih ediyor. Örneğin bir müşteri Instagram üzerinden bir ürününüzü görürse, yüksek ihtimalle bilgi almak için mail atmak yerine WhatsApp üzerinden size ulaşmayı tercih edecektir.


Bu aslında işletmeler için çok iyi bir haber. Kullandıkları kanal sayısını arttırarak, hem müşteri sayısını hem de memnuniyet seviyesini arttırarak kendilerinin bir adım öne taşıyabilirler. Fakat tabii ki de çok kanallı servislerin negatif yanları da bulunuyor. Müşterinizin artması harika bir gelişim fakat bu artış, aynı zamanda çalışanlarınızın yoğunluğunun da artacağı anlamına geliyor. Kullanıcı sayısı arttıkça sorun yaşamaya başlayabilirsiniz ve bu sorunların ilki mevcut temsilci sayınızın yetersiz hale gelmesi. Bu durumda her kanala farklı temsilci atamanız gerekecektir. Fakat WhatsApp uygulaması sadece bir cihaz üzerinden kullanıma izin veriyor, yani bu kanala sınırlı sayıda temsilci atayabilirsiniz. Bu durumda WhatsApp üzerinden gelen soru ve taleplere yetişmekte zorluk yaşama ihtimaliniz çok yüksek.


Peki bu konu hakkında ne yapabilirsiniz?


WhatsApp ile entegrasyon sağlayan bir sistem kullanmak sizin için en faydalı seçenek olacaktır. Bu entegrasyonu sağlayan sistemlerden biri Zendesk. Zendesk markanızın tüm kanallarını bir araya getirir ve destek ekiplerinizin tek platformdan herhangi bir kanalda sorunsuz bir şekilde müşterilerinize destek vermesini sağlar.WhatsApp hesabınızı Zendesk'e bağlayarak tüm soruları tek bir platforma yönlendirebilir ve platformda bulunan tüm temsilciler WhatsApp üzerinden gelen soru ve taleplerle ilgilenmelerini sağlayabilirsiniz. Zendesk, WhatsApp'ın yanı sıra, Amazon, Google Play ve Shopify gibi 100'den fazla uygulama ile entegrasyon sunar. Ayrıca e-posta takip ve kullanıcı görüşleri gibi işletmenizin gelişimine yardımcı olacak çeşitli verileri oluşturmanıza yardımcı olur. Zendesk ile tek platformdan hem müşterilerinizle iletişimi hem de veri takibini kolaylaştırabilirsiniz.


Müşterilerin beklentileri her geçen gün değişiyor. Kullanıcılarınız ve potansiyel yeni müşterilerinizle diledikleri platformdan destek sağlayarak markanızı bir adım öne taşıyabilirsiniz. Zendesk’in güçlü ürünleri, hemen kullanıma hazırdır. Dolayısıyla, destek ekibinizin operasyonunu iyileştirmeye bir an önce başlayabilirsiniz. Esnek ve dinamik yapısı sayesinde markanızın gelişimine uyum sağlayabilir. Daha fazla bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilir veya buradan kayıt olabilirsiniz.

15 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör