2022’de Pazarlama Ekiplerinin Kullanması Gereken En Etkili Uygulamalar

Günümüzde pazarlama ekipleri, süreç takibi ve yönetimi için pek çok uygulama kullanıyor. Kullanılan çoğu uygulama ekiplerin ihtiyaçlarını karşılarken, bazıları ise tamamen zaman kaybına neden oluyor.


Ekibiniz için en doğru uygulamayı seçmek, performansınızı büyük ölçüde arttırırken her zaman rakipleriniz karşınızda bir adım önde olmanızı sağlar. Bu uygulamalar sayesinde kampanyaların planlanması, yönetilmesi ve raporlanmasına kadar tüm süreçleri çok daha verimli bir şekilde takip edebilirsiniz.


Doğru aracı bulmak çok önemlidir ancak bundan daha da önemli olan kullanılan araçların birbiri ile entegre ve uyum içerisinde olmasıdır. Bu anlamda monday.com’u alternatiflerinden öne çıkaran özellikleri olduğu gibi, kullandığınız bir çok uygulama ile entegrasyonu da bulunur. Bu sayede bir çok uygulamayı tek bir platforma entegre ederek, size tüm süreçleri tek bir ekrandan yönetme imkanı sunar.


Pazarlama ve kreatif ekiplerinin ihtiyaçlarını karşılayan, tüm süreçlerin planlama, takip ve yönetimini kolaylaştırmak için kullanabileceğiniz ve monday.com'a entegre edebileceğiniz en iyi pazarlama uygulamalarını sizin için bir araya getirdik.


Mouseflow

Mouseflow, web sitesindeki kullanıcı deneyimini optimize etmek için kullanılan bir kullanıcı deneyimi analizi platformudur. Mouseflow ile ziyaretçilerin web sitenizde gezinirken tüm hareketlerini inceleyebilirsiniz. Bu sayede, ziyaretçilerin en çok hangi içerik ile ilgilendiğini veya hangi sorunlarla karşılaştığını görebilirsiniz. Bu, sitedeki sorunları görüp ilgili alanlarda değişiklikler yaparak, farklı stratejiler geliştirmenize yardımcı olur.

MailChimp

MailChimp, basit ve kullanışlı bir şekilde kendi e-posta tasarımlarınızı oluşturabileceğiniz ve belirlediğiniz hedef kitleye gönderebileceğiniz bir e-posta pazarlama servisidir. Bu yazılım, müşteri veya müşteri adaylarınızla sürekli iletişim halinde kalmanızı sağlar. Mailchimp ile çalışmalarınızın detaylı istatistiğini tutarak, kampanyaları analiz edebilirsiniz.


HubSpot

HubSpot, içerik oluşturmanıza ve paylaşmanıza yardımcı olan ve tüm pazarlama kanallarının bir araya gelebileceği bir merkez olarak tasarlanmış bir otomasyon platformudur.


Pazarlama stratejiniz kapsamında size oluşturduğunuz çeşitli reklam kampanyalarının tümünü takip etme ve yönetme olanağı sağlar. Bu, Instagram ve Facebook reklamlarından Google Ads'e kadar her tür kampanyanın tek bir merkezi konumdan analiz edilebileceği, değiştirilebileceği ve takip edilebileceği anlamına gelir.

Wibbitz

Wibbitz, sosyal medya, bloglar, web siteleri veya e-posta için kısa fakat etkili pazarlama videoları oluşturmanızı sağlayan çevrimiçi bir video düzenleme aracıdır. Video hazırlama konusunda herhangi bir deneyiminiz olmasa bile Wibbitz'i kullanarak profesyonel videolar oluşturabilirsiniz. Wibbitz, pazarlama ekiplerinin yeteneklerini geliştirirken içerik üretmelerine yardımcı olur.


SurveyMonkey

SurveyMonkey dakikalar içinde çevrimiçi anketler oluşturup yayınlayabileceğiniz ve anket sonuçlarını gerçek zamanlı olarak görüntüleyebileceğiniz ücretsiz bir anket yazılımıdır.

SurveyMonkey ile açık uçlu, çoktan seçmeli, matris değerlendirme, yıldız değerlendirmeli sorular hazırlayabilir ve istediğiniz bir kitleden bilgi toplayabilirsiniz.


Hootsuite

Farklı sosyal medya kanalları için tek bir yerden içerik oluşturmanıza ve planlamanıza yardımcı olacak bir araca mı ihtiyacınız var? En çok güvenilen sosyal medya yönetim platformlarından biri olan Hootsuite aradığınız araç olabilir. Hootsuite, planlama ve yayınlamanın yanı sıra mesajlara ve yorumlara ortak bir gelen kutusunda yanıt vererek zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur. Ek olarak performansınızı takip edebilir ve ihtiyacınız olan tüm verilere ulaşabilirsiniz.