Apple Messaging uygulaması Müşteri Hizmetleri için nasıl kullanılır?

Güncelleme tarihi: 22 Ara 2021

Apple, yayınlandığı gibi trend olan ürünleri ve sadık müşterileri ile tanınan bir markadır. 2021 yılında yapılan SellCell anketi, Apple müşterileri için marka sadakati yaklaşık %92 ile tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğunu gösterdi. 2019'da bu oran %90,5'ti.


Apple kullanıcıları zamanlarının çoğunu Apple Messaging uygulamasında geçiriyor ve bu da onu şirketlerin müşterilere ulaşması ve destek sağlaması için mükemmel bir platform haline getiriyor.


İşletmeniz müşteri hizmetleri için İşletmeler için Apple Messaging uygulamasını (Apple Messages for Business) benimseyerek Apple'ın sadık müşterilerine ulaşabilir. Her gün kullandıkları Apple cihazları ve platformlarında müşterilerle hızlı ve verimli bir şekilde bağlantı kurabilirsiniz!


İşletmeler için Apple Messaging uygulaması nedir?

İşletmeler için Apple Messaging uygulaması (eski adıyla Apple Business Chat), şirketlerin iOS, macOS, watchOS ve iPadOS'taki mesaj uygulaması aracılığıyla müşterilerle doğrudan iletişim kurmasına olanak tanıyan bir mesajlaşma platformudur.


Facebook Messenger, WhatsApp ve diğer zengin mesajlaşma kanallarına benzer şekilde bu mesajlaşma uygulaması; yüksek kaliteli videolar ve görseller, listeler, ödemeler ve artırılmış gerçeklik gibi gelişmiş özelliklere sahiptir. Müşteriler soru sorabilir, destek alabilir, randevu planlayabilir, Apple Pay ile alışveriş yapabilir ve daha fazlasını yapabilir.


Hepsinden iyisi, müşterilerin bu özelliklerden yararlanmak için ayrı bir uygulama indirmesine gerek yoktur. Bunun yerine halihazırda kullanmakta oldukları Apple cihazları ve platformlarındaki Messaging uygulamasından erişebilirler.Müşteri hizmetleri için neden Apple Messaging uygulamasını kullanmalısınız?

Tercih ettikleri platformda daha fazla müşteriyle rahat ve güvenli bir şekilde bağlantı kurmak müşteri deneyiminizi iyileştirebilir.


Apple kullanıcıları için destek deneyiminizi geliştirin

Çoğu kişi kolay erişimi yüzünden mesajlaşma kanalı diğer kanallardan daha çok kullanır. Bir mesajlaşma platformu olan Avochato'nun araştırması, katılımcıların %63'ünün iletişim kanalı olarak mesajlaşmayı sunan bir şirkete geçmeyi tercih ettiğini ortaya koydu.


Yemek dağıtım hizmeti veren Freshly, etkileşimi artırmak için mesajlaşmayı benimsemek ve haftada 400'den fazla mesaj göndermek için Zendesk ile ortaklık kurdu. Bu sayede müşterilerle daha fazla iletişim sağladılar ve verimliliklerinde artış gördüler.


Freshly'nin müşteri hizmetlerinden sorumlu başkan yardımcısı Colin Crowley, "Bizimle iletişime geçen müşterilerin sayısında genel bir organik artış var çünkü artık bize kolayca ulaşabiliyorlar" diyor.


Apple Messaging uygulaması edinerek Apple Watch ve Mac kullanıcıları bir yana, dünya çapında 1 milyardan fazla aktif iPhone kullanıcısına ulaşabilirsiniz. Apple kullanıcılarına tercih ettikleri cihazlarda mümkün olan en iyi müşteri hizmeti deneyimini sunmak müşteri deneyimini iyileştirecektir.


Apple kullanıcıları Safari, Notlar veya Apple Haritalar gibi günlük olarak kullandıkları uygulamalara benzer şekilde Mesajlaşma uygulaması üzerinden günlük olarak işletmenizle kolayca bağlantı kurabilir ve bir görüşme başlatabilirler.


Müşteri verilerini güvenli ve gizli tutun

Yalnızca geçen yıl 3.86 milyon dolara mal olan ortalama veri ihlali ve metin yoluyla 334.000'den fazla dolandırıcılık şikayetinden görülebildiği üzere hem şirketler hem de müşteriler benzer şekilde hassas bilgileri koruma konusunda endişeliler.


İşletmeler için Apple Messaging uygulaması her iki tarafa da gönül rahatlığı sağlamak için gizlilik korumalarına sahiptir. Şirketler, İşletmeler için Apple Messaging uygulamasını kullanmak için Zendesk gibi onaylı bir satıcıyla anlaşması gereklidir. Bu ek anlaşma, dolandırıcıların ve gayri meşru kuruluşların uygulamadaki hesaplarına bir güvenlik katmanı daha ekler.


İşletmeler için Apple Messaging uygulaması, doğrulanmış şirketlerin mesajlarına markalı logolar, renkler ve görseller eklemesine de olanak tanır. Bunların yanı sıra marka adının yanındaki "Doğrulandı" işareti, markanızın onaylandığını gösterir ve güven duygusu sağlayarak müşterinin sizinle etkileşim kurma olasılığını artırır.


Örneğin müşteriler İşletmeler için Apple Mesajlaşma uygulaması üzerinden 1-800-Flowers.com ile etkileşim kurarken, şirketin diğer platformlarında gördükleriyle aynı mor marka ve logoyu görürler. Bir mesajın resmi, tanınmış bir markadan geldiğini kanıtlamayı kolaylaştırır.


Ek olarak Apple Messaging uygulaması üzerinden yapılan iletişimde, görüşmeyi müşteri başlatır. Adları ve telefon numaraları da dahil olmak üzere kişisel bilgileri, paylaşmayı tercih etmedikçe gizlenir. Bir görüşmeyi sildikten veya sonlandırdıklarında, müşteriye ulaşmadıkça müşteriyle tekrar iletişim kuramazsınız. Müşteriler, hangi verileri paylaştıklarını ve işletmenizle nasıl etkileşime girdiklerini kontrol ettiklerinde kendilerini daha güvende hissederler.