En iyi 8 SSS sayfası örneği ve kendi sayfanız için öneriler

Bir SSS sayfası, ekibinizin müşteri self servisine yaptığı yatırımın bir parçası olmalıdır. Çoğu web sitesinin SSS sayfası aynı: alt alta dizilmiş dikkat çekmeyen bir liste. Size farklı yaklaşımları göstermek için yabancı markaların SSS sayfaları örnekleri hazırladık. Bunlardan kendi sayfanızı oluşturmak için ilham alabilirsiniz.


COVID-19 nedeniyle evde vakit geçiren kişi sayısı arttığından müşteri hizmetlerine daha fazla ihtiyaç var — Zendesk'in Benchmark Snapshot raporu, pandemi başladığından bu yana destek taleplerinin %16 arttığını ortaya koydu.


Daha yüksek müşteri talepleri, haliyle temsilcileri daha fazla strese sokuyor. 2021 Zendesk Müşteri Deneyimi Eğilimleri Raporu, destek temsilcilerinin%68'inin artan iş yükünden bunalmış hissettiğini gösterdi. Stresli bir personel - artı uzun bekleme süreleri - kesinlikle hoşnutsuz müşterilere yol açacaktır.


Bu yoğun taleple başa çıkmak için profesyonellerin yaptığı şeyi yapın: Müşterilerinizin self servis ile kontrolü ellerine almalarına izin verin.


Şirketlerin %60'ı, geçtiğimiz yıl self servis yatırımlarını artırdıklarını bildirdi ve bunun nedeni bir sır değil: Self servis, müşterilerinizin bir destek temsilcisiyle bağlantı kurmak zorunda kalmadan proaktif olarak sorunlarına çözüm aramasına olanak tanır. Ayrıca, ekibinizin müşterilerin kendi başlarına çözemeyecekleri karmaşık sorunlarına daha fazla zamana ayırmasına olanak tanır.


Self servis seçenekleri sunmaya hazırsanız, bir SSS sayfası başlangıç için harika bir yerdir. Çeşitli ihtiyaçları olan müşteriler için faydalıdır, ekonomiktir ve uygulaması hızlıdır. Bir SSS, geleneksel olarak temel bir soru ve cevap listesi olarak düşünülürken, aynı zamanda bir şirketin daha büyük yardım merkezinin bir parçası olabilir - müşterileri bağımsız olarak çözümler bulmaya teşvik eden kapsamlı bir bilgi tabanı. Bu, zaman içinde şirketiniz büyüdükçe yardım makaleleri oluşturmanıza ve yönetmenize olanak tanır.


8 harika SSS sayfası örneği

Bir SSS sayfası oluşturmaya başlamadan önce, hangi özellikleri dahil edeceğinizi bilmelisiniz. Müşterinin kişiselleştirilmesi ve genişletilmiş self servis teklifleri gibi benzersiz özelliklere sahip ve onları özellikle sağlam ve bilgilendirici kılan bir dizi SSS sayfasını sıraladık. İsimler tanıdık gelmeyebilir ama merak etmeyin, kullandıkları yönetmeleri görmek size fayda sağlayacaktır.

  • AdEspresso

  • Airtable

  • Ancestry

  • DoggieLawn

  • Fabletics

  • VRBO

  • Wandering Bear

  • Wistia


AdEspresso

AdEspresso’nun SSS sayfası, müşterilere cevaplarını kendi bulabilmeleri için daha da fazla fırsat vermek için ek kaynaklara bağlantı vererek başlar. Kaynak: AdEspresso.


Reklam kampanyası şirketi AdEspresso, SSS sayfasında yalnızca birkaç soru ve yanıtla basitliği hedefliyor, ve bu çok etkili. Bir soruya tıkladığınızda, konuyla ilgili daha fazla bilgi için köprülerle dolu bir mikro bloğa gidiyor.


Sorunuz SSS sayfasında listelenmemişse, AdEspresso ek kaynakları bulmayı kolaylaştırıyor. Giriş sayfası açıklaması, farklı soruları olan müşterileri şirketin Facebook ve Google Reklamcılık Kılavuzları ve Akademi sayfalarına yönlendiriyor. AdEspresso'nun kullandığı bu yöntem sayesinde müşteriler sorularına cevap alarak siteden çıkabiliyor.


Ortaya çıkan SSS sayfası açık, sezgisel ve gerçekten yararlı - her müşterinin takdir edeceği nitelikler. Siz de bunu kendi SSS sayfanıza uygulayabilirsiniz.


Airtable

Airtable, kılavuzlar, web seminerleri, makaleler, SSS'ler ve sofistike bir arama işlevine sahip kapsamlı bir self servis merkezi sunuyor. Kaynak: Airtable.