Hangi Uygulama Ekibiniz için Daha Uygun?

Ekipler arası, projeleri yönetirken doğru ürünü seçmek, süreçlerin verimli ilerleyebilmesi için önemlidir. Çoğu firma referans üzerine bu uygulamaları kullanır ancak burada en temel konu bu ürünlerin gerçekten sizin için doğru çözüm olup olmadığıdır.


Bir platforma geçiş yapmadan önce mutlaka ürünün tüm detaylarını incelemenizi tavsiye ediyoruz. Bu yazımızda doğru platforma karar verebilmeniz için firmalarda sıklıkla adını duyduğunuz, belki de kullanmakta olduğunuz popüler bir ürün hakkında sizler için kısa bir inceleme yaptık. Yazının sonunda ihtiyaçlarınız doğrultusunda hangi ürünün sizin için uygun olduğunu karar vereceksiniz.


Jira nedir?

Yazılım şirketi Atlassian tarafından geliştirilen Jira, bir proje ve süreç yönetim aracıdır. Bu araç firmalar tarafından hem iş akış süreçlerini takip etmek hem de kullanıcıların isteklerine, sorun ve hatalara çevik(agile) metodolojiler ile yanıt vermek amacıyla kullanılır. Ağırlıklı olarak yazılımla ilgili ürün ve projeler üzerinde çalışan yazılım ekipleri ve proje yöneticileri için kullanımı uygundur.


Jira özellikleri: yazılım odaklı, teknik olmayan ekiplerin kullanması zor

Platform, yalnızca agile proje yönetimi metodolojisini kullanmak isteyen yazılım geliştirme ekipleri tarafından genellikle Scrum ve Kanban panoları sunduğu için daha kısıtlı bir kitle için uygun bir çözüm olabilir


Jira, kendi uygulama merkezinden Gmail, Zendesk, Figma ve ayrıca monday.com entegrasyonu da dahil olmak üzere farklı entegrasyon seçenekleri sunar. Ancak Jira’nın entegrasyonların birçoğunun ek ücreti bulunur ve detaylı yazılım bilgisi olmayan kişiler için kullanımı daha karmaşık olabilir.


monday.com'u deneyin!


Jira fiyatlandırması

 • Temel - Jira'nın 10 kişiye kadar olan ekipler için olan en temel planı ücretsizdir ancak 2 GB dosya depolama sınırına sahiptir.

 • Standart - Jira'nın standart planı, kullanıcı başına aylık ortalama 7 dolardır ve yalnızca yerel çalışma saatlerinde müşteri desteği sunar.

 • Premium - Premium planları, kullanıcı başına 14 dolardır ve kullanıcılara projeleri arşivleme, sınırsız dosya depolama ve 7/24 premium destek sağlar.

 • Kurumsal Asana gibi, Jira da Kurumsal planları için bir fiyat listelemiyor, ancak bunun için özel bir destek yöneticisi ekibi sunuyor.

Jira müşteri desteği

Yardıma ihtiyaç duymanız durumunda, Jira'nın web sitesinde bir talep gönderebilirsiniz, ancak şirketin size geri dönmesinin ne kadar süreceğine dair bir garantisi bulunmuyor.


Biriyle telefonda konuşmayı tercih ederseniz, Jira telefon desteği sunuyor, ancak bu seçeneği yalnızca kurumsal planına abone kişiler 7/24 kullanılabiliyor. Diğer planlarını kullanan müşteriler, yalnızca hafta içi sabah 09:00'dan akşam 17:00'e kadar müşteri desteğine erişebiliyor.

monday.com ise kullanıcıların ihtiyacı olan her zaman ve her yerden 7/24 destek garantisi veriyor!


Bu bilgiler doğrultusunda Jira’ya alternatif bir ürün düşünüyorsanız monday.com sizin için uygun bir çözüm olabilir. monday.com'u 14 gün boyunca ücretsiz deneme süresini hemen başlatabilirsiniz!

monday.com'u keşfedin:

Her sektör ve departman kendi ihtiyaçlarına yönelik farklı çözümler kullanır, Jira ve benzeri araçlar bunlara dahildir. Ancak bir uygulama seçimi yaparken burada ekibin tüm proje yönetimi süreçlerini en iyi şekilde takip ettiğinden emin olmanız gerekir. Monday.com otomasyonlar ve entegrasyonlar sayesinde kullanılan tüm bu uygulamaları tek bir ekranda yönetmenizi sağlar.


monday.com'u diğer proje yönetimi araçlarından ayıran özelliklerden bazıları şunlardır:

1. Kullanıcı dostu arayüz

monday.com, ihtiyaçlarınız doğrultusunda, kişiselleştirilebilen ekranları ile isterlerinize yönelik proje yönetim aracınızı oluşturmanıza izin veren bir Çalışma İşletim Sistemidir. Alternatif uygulamalara göre daha görsel, kullanıcı dostu ve sezgisel bir arayüze sahiptir. Zaman çizelgeleri, Gantt çizelgeleri ve daha fazlasını içeren çok sayıda farklı görünüm sunar.


2. Otomasyonlar

monday.com'un otomasyon özelliği, insan kaynaklı pek çok hatayı minimuma indirmeyi hedefler. Otomasyonlar sayesinde sıradan görevleri otomatize edebilir, ilgili kişiler adına bildirimler ve e-postaları otomatik olarak gönderebilirsiniz. Platform içerisinde buna benzer 80’den fazla otomasyon tarifi bulunur.


3. Entegrasyonlar

Tüm çalışmalarınızı ve verilerinizi tek bir yerde toplamak için çok kısa bir sürede monday.com'u kullanmakta olduğunuz araçlarla sorunsuz bir şekilde entegre edebilirsiniz!


4. Destek

Ürün seçim yaparken, platforma geçiş döneminde ve ilerleyen tüm süreçlerde olası tüm sorularınız ile ilgili lokal destek her zaman çok önemlidir. Omni Factors olarak monday.com’un yetkili Türkiye iş ortağıyız. Platforma geçiş sürecinden kurulum ve ekiplerin eğitilmesine kadar ilgili tüm konularda sizlerin yanında oluyoruz.


monday.com'u ücretsiz denemeye hemen başlayın!


monday.com Çalışma İşletim Sistemi

monday.com, yazılım ekiplerinden pazarlamaya kadar tüm ekipler için eksiksiz bir Çalışma İşletim Sistemidir. Bir çalışma işletim sistemi (Work OS), platformu olan monday.com:


 • Tüm firma için kullanıma uygundur: monday.com, herhangi bir sektörde, farklı büyüklükteki tüm ekipler için işbirliğini kolay hale getirir.

 • Veriye dayalı aksiyonlar almanızı sağlar: monday.com’a erişimi olan ve ilgili panolara erişim izni olan tüm kullanıcılar, platform içinde panolara bağlı raporlar ve gösterge panelleri oluşturabilir.

 • Kullanıcılara belirli izinler verilebilir: Oluşturduğunuz hesabınızı ekip üyeleri kullanabilir aynı zamanda panolara iş ortakları, tedarikçiler ve müşterilerinizi de davet edebilirsiniz. Verileri sadece ilgili kişilerin görmesi ve düzenlemesi için kullanıcılara belirli yetkinlikler verebilirsiniz.

 • Düşük kodlu/kodsuz uygulama oluşturma — monday.com uygulama satın alma merkezini kullanarak, monday.com platformunun üzerinde hızla uygulamalar oluşturabilirsiniz!

Jira ve monday.com arasındaki farklar nelerdir?

monday.com ile proje yönetimini baştan sona basitleştiren çok sayıda özelliğe erişebilirsiniz.


monday.com şunları sunar:

 • Daha fazla özellik ve görünüm

 • Ortalama yanıt süresi 60 dakikadan az olan 7/24 müşteri desteği

 • Hazır şablonlar

 • 8 farklı gösterge paneli

 • Ekip üyeleri ve müşterilerle formlar oluşturma, özelleştirme ve paylaşma özelliği

 • 40'tan fazla uygulamayla entegrasyon


monday.com Türkiye iş ortağı olarak Omni Factors, platform kullanımı hakkında tüm soru ve talepleriniz ile ilgili sizlere destek olmak isteriz. monday.com hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


14 günlük ücretsiz denemenizi bugün başlatın!
75 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör