WhatsApp Business vs. WhatsApp Business API

Güncelleme tarihi: 18 Eki 2021

Artık e-postalar geride kaldı. Şimdi, herkes WhatsApp Business ile ilgileniyor. Şirketler arasında oldukça popüler ve nedeni işte bu:


Küçük ve büyük şirketlere ayrı ayrı hizmet verecek şekilde tasarlanmış iki hizmet katmanına sahip. Özellikler ve yetenekler, bu ikisi arasında önemli ölçüde farklılık gösteriyor. Herhangi bir zamanda yapabileceğiniz konuşma sayısından otomasyona kadar, temsilcilerin veya marka danışmanlarının sayısı müşterilerle konuşmak için tek bir WhatsApp Business numarası kullanabiliyor. WhatsApp Business, basit bir yapılandırma, onay ve yönetim kriterlerine sahiptir.


WhatsApp Business ve WhatsApp Business API Arasındaki Fark

WhatsApp Şirket Uygulaması, birincil ihtiyaçları müşterileriyle bire bir bağlantı kurmak olan küçük şirketler için oluşturulmuştur. Diğer platformlar ve verilerle zahmetsizce birleşen eksiksiz bir iş paketine ihtiyaç duyan daha büyük markalar (Kurumsal düzey) için WhatsApp Business API iyi bir seçenek olabilir.


WhatsApp Business

WhatsApp Business, ücretsiz indirilebilen bir akıllı telefon uygulamasıdır. Kendi küçük işletmesi olan herkes indirip kullanabilir. Karmaşık iş süreçleri veya her gün birden fazla hizmet talebi gerektirmeyen, küçük, yerel bir operasyon için ideal seçim ve tüketicilerine şirketleriyle bağlantı kurmaları için özelleştirilmiş ve kullanışlı bir yol sunuyor.


WhatsApp Business'ın hizmet ettiği tek amaç, tüketicilerinizin daha doğrudan ve anında bir bağlantıya sahip olmasına yardımcı olmaktır. İletişim için küçük bir işletme forumu olarak düşünebilirsiniz. Müşterilerine daha iyi hizmet vermelerinizi sağlayacak bir platformdur.


Müşterilerinizle iletişim kurmak için kullandığınız bir numaranız zaten varsa, bunu hızlı bir şekilde bir bussiness hesabına dönüştürebilirsiniz.


WhatsApp Business API

Gelişmiş markaları hedefleyen çok daha kapsamlı bir seçenek, WhatsApp Business API'dir.

WhatsApp Business API, çoğu marka için e-posta pazarlamasına rakip olabilecek güçlü entegrasyonlara sahip bir iletişim platformudur.

  • Bildirimler: Herhangi bir zamanda e-posta, web sitesi, uygulama veya IVR yoluyla kaydolan müşterilere gönderilebilecek ödeme şablon mesajları sunuyor. Dağıtım uyarıları gibi çeşitli hatırlatıcıları içerir.

  • 1'e 1 Görüşmeler: Dilerseniz müşterilerinizle, son gönderilerinden 24 saat geçmediği sürece, bire bir görüşmeler yapabilirsiniz.


Markanız İçin Hangisi Doğru?

Elimizdeki bilgilere göre, 1-5 kişilik küçük bir operasyon yapıyorsanız yazılıma ihtiyacınız olduğunu söylüyor. Markaya daha fazla müşteri eklemek için de API kullanmalısınız. Bu kullanıma alışmanız zaman alacak olsa bile, dijital dünyanın geliştiği ve konuşarak ticaretin giderek daha çok talep edildiği bir dönemde, WhatsApp Business gibi uygulamalar edinmek şirketinizi bir adım öne taşıyabilir ve markanızın değerini arttırabilir.

33 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör