Zendesk'i müşteri hizmetleri şampiyonu yapan şey nedir?

Bu sloganı Zendesk web sitemizde ve internette görmüş olabilirsiniz. Peki bu bizim için ne ifade ediyor?


Müşteri hizmetlerinin önemli olduğunu herkes bilir. Ya da en azından herkes bilmeli. Çünkü hepimiz birer müşteriyiz. Ve müşteri hizmetleri her yerde.


Bazı müşteri deneyimleri çok aşikar. Muhtemelen şimdi bunlardan birini düşünüyorsunuz. Örneğin, bir mağazada görevlisinin size nasıl davrandığı veya bir şirketin cömert iade politikası.


Ama gerçekte, herhangi bir şirket veya kuruluşla olan herhangi bir etkileşim, özünde bir müşteri hizmetleri deneyimidir: bankaya bir çağrı, hastaneye bir ziyaret, trende bir yolculuk. Ya da bu günlerde, yapay zeka destekli bir sohbet robotuyla, uygulama tabanlı bir araba hizmetiyle yaptığınız bir yolculuk hakkında bir konuşma bile olabilir.


Daha önce herhangi bir yerden bir şey satın aldıysanız, birisini bir iş için tuttuysanız veya herhangi bir şirketle bir konu hakkında konuştuysanız, bir müşterisiniz. Bu müşteri deneyimlerinin kalitesi hayatınızı etkiler.


Evet, kulağa dramatik geliyor ama bu doğru. Harika bir müşteri deneyimi gününüzü güzelleştirebilir. Bir açıdan bu doğrudur çünkü iyi bir müşteri deneyimi, işleri sizin için kolay ve eğlenceli hale getirmek için zaman ve enerjinin harcandığını gösterir.


Ama başka bir açıdan doğru olmasının sebebi, tam tersinin de gerçekleşiyor olmasıdır. Bir işletmeyle en son ne zaman sinir bozucu veya sinir bozucu karmaşık bir etkileşim yaşadığınızı düşünün. Muhtemelen sizi strese soktu, kızdırdı, hatta belki gününüzü mahvetti.


İşte Zendesk bunu değiştirmek istiyor. Teknik olarak konuşursak, bunu müşteri hizmetleri yazılımımız, destek hizmetlerimiz ve endüstriyi tanımlayan düşünce liderliğimizle yapıyoruz. Fakat bu gene de çok fazla. Daha basit bir ifadeyle Zendesk, sorunları birçok farklı yolla çözebilmeleri için şirketlerle müşteriler arasında iletişim bağları sağlar.


Bunu gerçekleştirmek, özellikle daha büyük şirketler için karmaşıktır. İyi bir müşteri hizmeti sunmak için birçok şeyin birlikte çalışması gerekir:


Müşteri için kolay olmalıdır


Günümüzde şirketlerin, müşterileri için uygun olan her yerde ve her şekilde destek sağlaması bekleniyor. Bu, e-postalar, metinler, mesajlaşma, web sitenizdeki sohbet robotları yoluyla veya müşterilerin kendi sorunlarını çözebilmeleri için self servise yatırım yapmak olabilir. Liste uzayıp gidiyor.


Başarı için takımlar kurulmalıdır


Temsilciler, yöneticiler ve dahili ekipler ancak doğru araçları kullanırlarsa ellerinden gelenin en iyisini yapabilirler ve bu araçların güçlü, kurulumu hızlı ve kullanımı kolay olması gerekir.


İşletme senkronize olmalıdır


Bu, müşterinin birleşik bir görünümü, her şeyi izlemek için şık analizler ve deneyimi otomatikleştirmeyi ve optimize etmeyi kolaylaştıran iş akışları olduğu anlamına gelir.
Zendesk bunların hepsini yapıyor ve söylemesi ayıp, yaptığımız işte oldukça iyiyiz. Ama aynı zamanda ürünlerimizi kullanan insanları da savunuyoruz.


Her zaman müşteri hizmetleri temsilcilerimizi, kurumsal destek departmanlarımızı ve her şeyi kendi başlarına yapan küçük işletmeleri düşünüyoruz.


Yazılımımızı her birini göz önünde bulundurarak tasarlıyor ve müşterilerine en çok yardımcı olacak destek organizasyonları oluşturmaları için ihtiyaç duydukları rehberlik ve desteği sağlıyoruz.


Bu yüzden insanlar bizim hakkımızda soru sorduğunda, "Biz Zendesk'iz. Ancak bize Müşteri Hizmetleri Şampiyonları da diyebilirsiniz." demeyi tercih ediyoruz.

91 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör