Zendesk Sosyal Mesajlaşma Uygulamasının Kullanımdan Kalkması ile Yapılması Gerekenler

Günümüz dijital dünyasında müşteriler, kanallar arasında zahmetsizce geçiş yapabilmenin yanı sıra müşteri hizmetleri ekiplerinin buna ayak uydurmasını beklemektedirler. Zendesk, müşterilerin ve temsilcilerin farklı kanallarda verimli bir şekilde iletişim kurmaya devam edebilmelerini sağlamak için platformunda son zamanlarda birkaç değişiklik yapmıştır.


Geçen yıl Zendesk tarafından Agent Workspace tanıtıldı. Bu yılın başlarında ise Zendesk Messaging, 2021 yılının başlarında piyasaya sürülmesi ile beraber Social Messaging uygulamasının yerini aldı. Social Messaging uygulaması, 2022 yılın başlarında kullanımdan kaldırılacaktır.


Bundan sonra ne yapmak gerekir?

Agent Workspace uygulamasını kullanıyorsanız, Facebook, Twitter ve WhatsApp gibi sosyal kanalları Zendesk ile entegre etmeye devam etmek için Zendesk Messaging ve Agent Workspace’e geçmeniz gerekmektedir.


Social Messaging uygulamasını kullanıp kullanmadığınızdan emin değilseniz, Zendesk çalışma alanınızda oturum açın ve sağdaki üst çubuğu kontrol edin. Aşağıdaki ekran görüntüsünde vurgulanan gibi iki sohbet balonu olan bir düğme görünmektedir.

Eğer bu düğmeyi görüyorsanız, Social Messaging uygulamasını kullanıyorsunuz ve bu değişiklikten etkileneceksiniz demektir.


Nasıl değişiklikler gerçekleşecek?

Social Messaging uygulaması 2022 başlarında kullanımdan kaldırılacaktır. Bu tarihten önce gerekli işlemleri tamamlayıp, Zendesk Messaging’e geçiş yapmazsanız, Facebook, Twitter ve WhatsApp gibi sosyal kanallardan gelen mesajları artık alamayıp, yanıtlamanız mümkün olmayacaktır.


Mevcut ve Yeni Tüm Özellikler

Neyse ki, Social Messaging uygulamasından, Zendesk Messaging ve Agent Workspace’e geçiş yaptığınızda müşterilerinizle etkileşim kurmak için Facebook, Twitter, Instagram veya WhatsApp uygulamalarında kullandığını hiçbir özelliği kaybetmeyeceksiniz, hatta yeni gelişmiş özellikler kazanacaksınız:

  • E-posta, sohbet, ses ve sosyal etkileşimler için birleşik bir ortam

  • Daha akıcı bir kullanıcı arayüzü

  • Hızlı sosyal mesajlaşma

  • Yeni Müşteri Bağlam Paneli ile müşteri etkileşimleri, profilleri ve geçmişleri hakkında detaylı bilgiler

  • Yeni Bağlam Paneli ile ilgili Yardım Merkezi makalelerine hızlı erişim

Yeni Zendesk web widget'ına geçiş yapın

Web sitenizdeki Zendesk Widget'ını Zendesk Messaging'a taşıyabilirsiniz. Flow Builder(Akış Oluşturucu)‘a kazandığınız erişim sayesinde yepyeni ve şık bir web widget'ınız olacaktır.


Abonelik değişikliği gerekmemektedir

Sosyal kanallar için Zendesk Messaging ve Agent Workspace'e geçiş, aboneliğinizde herhangi bir değişiklik gerektirmemektedir.. Ancak Zendesk'in tüm çok kanallı özelliklerinden yararlanmanız için Zendesk Suite çözümüne geçmenizi tavsiye ederiz.


Zendesk Messaging ve Agent Workspace’e nasıl geçiş yapılır?

Zendesk kurulumunuza bağlı olarak, yeni sisteme geçiş yapmak zor olabilir. Dolayısıyla, Social Messaging uygulamasını kullanıyorsanız ve/veya Zendesk Messaging ve Agent Workspace’e geçiş yapmakla ilgileniyorsanız, bize bildirmeniz yeterlidir. Çözüm Danışmanlarımız size uzman tavsiyeleri vermekten mutluluk duyacaktır. Bizimle e-posta, WhatsApp veya sohbet robotumuz aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz!

21 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör