Zendesk, WebHook kullanımına geçiş yapıyor!

Zendesk, HTTP kullanımını kaldırmaya ve bunun yerine webhook kullanımına geçmeye karar verdi. Basitçe söylemek gerekirse, webhooklar Zendesk'in kuruluşunuzda kullandığınız tüm üçüncü taraf platformlara ve araçlara bilgi iletmesine olanak tanır. Webhook kullanarak Zendesk, HTTP hedeflerinden çok daha güvenilir ve geleceğe yönelik bir şekilde entegre olmayı hedefliyor. Bu nedenle Zendesk, Şubat 2022'ye kadar HTTP kullanımını bırakmayı planlıyor.


Web hook neden daha iyi bir çözümdür?

HTTP hedeflemesi ile karşılaştırıldığında webhooklar, Zendesk platformunuzu üçüncü taraf yazılımlara bağlamanın daha gelişmiş, hızlı ve güvenilir bir yoludur. Daha da önemlisi, webhook teknolojisi geleceğe yöneliktir. Örneğin Zendesk Entegrasyon Hizmetleri (ZIS) – Zendesk ve diğer yazılımlar/uygulamalar arasındaki entegrasyonları kolaylaştıran API tabanlı hizmetler paketi – webhook bazlı olacaktır.


Ne yapmanız gerekiyor?

Zendesk, mevcut HTTP hedeflerini dönüştürmenin kolay bir yolunu sunar. Şubat 2022'ye kadar bu geçişi yapmazsanız, Zendesk kalan tüm HTTP hedeflerini otomatik olarak webhooka dönüştürecektir.


Öncelikle Zendesk platformunuzun HTTP hedeflerini kullanıp kullanmadığını kontrol etmeniz gerekir.

  • Zendesk Yönetici Merkezinize gidin.

  • Kenar çubuğunda "Uygulamalar ve entegrasyonlar"a gidin ve "Hedefler"i tıklayın*.

HTTP hedeflerinin bir listesini göreceksiniz:

  • Kenar çubuğunda "Webhook"lara gidin.

  • Sağ üst köşedeki 'Eylemler'i tıklayın.

  • 'Hedefleri dönüştür' düğmesini göreceksiniz.

'Hedefleri dönüştür' düğmesine tıkladığınızda geri dönüşü olmayan bir noktaya ulaşırsınız. Zendesk bu işlemden sonra tüm HTTP hedeflerinizi otomatik olarak webhook'a dönüştürecektir. Eğer özel ayarlarınız bulunuyorsa, bu dönüşüm birkaç sorun ortaya çıkarabilir.


Webhook kullanımına geçiş sırasında ve sonrasında ayarlarınıza herhangi bir yanlışlık veya sorun ortaya çıkmadığından emin olmak istiyorsanız, önceden bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. İşinizi etkilemeden sorunsuz bir geçiş sağlamak için sizi desteklemekten mutluluk duyarız. Bizimle e-posta, WhatsApp veya sohbet robotumuz aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz!

15 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör