Uzaktan Çalışma Yazılımıyla Evinizden Başarıya Ulaşın

COVID-19 salgını çalışma şeklimizi sonsuza dek değiştirdiğinde uzaktan çalışma zaten yükselişteydi. Bununla birlikte, 2020'de dünya, öğle yemeği molasında yemek pişirmekten Zoom toplantılarına eşofmanla katılmaya kadar evden çalışmanın zevklerini gerçekten tattı.


İş dünyasının geleceği uzaktan çalışma gibi görünüyor, ancak işletmenizin uzaktan çalışmanın getirdiği zorlukları karşılamaya hazır olduğundan nasıl emin olabilirsiniz?


Cevap: uzaktan çalışma yazılımı ile.


Bu makalede, uzaktan çalışma eğilimini, nereye doğru gittiğini ve uzaktan çalışma dünyasına hangi yazılımlara uyum sağlamanız gerektiğini açıklayacağız. Hazırsanız başlayalım!


Uzaktan çalışma: kalıcı olan trend

Uzaktan çalışma trendi bir süredir popülerlik kazanıyor. Pandemiden önceki 5 yıl boyunca, Amerika'da yarı zamanlı uzaktan çalışan insanların sayısı %44 artmıştı.


2020'nin benzeri görülmemiş olayları, şirketleri uzaktan çalışma modelini daha hızlı benimsemeye zorladı. Şirketler, uzaktan çalışmanın çalışanların üretkenliğini veya gelirini azaltmadığını fark etti. Aslında, uzaktan çalışma, çalışanlar için daha iyi bir iş - yaşam dengesi oluşturmaya yardımcı olduğundan, aslında üretkenliği artırabilir. Ayrıca, bu çalışma modeli maliyetleri düşürdüğü için, aslında kar marjlarını artırarak onu iki taraf için de kazançlı hale getirir.


Kuruluşların ve bu kuruluşlardan 5'te 2'si tamamen uzak şirketler olarak tanımlanıyor. Dahası, şirketlerin %46'sı çalışanlarına düzenli olarak uzaktan çalışma seçenekleri sunmaya devam etmeyi düşündüklerini söylüyor, bu nedenle uzaktan çalışma yakın zamanda ortadan kalkmayacak.

Uzaktan çalışmanın en önemli faydaları nelerdir?

Hala uzaktan çalışmanın işletmeniz için doğru karar olduğuna ikna olmadınız mı?


İşte karar vermenize yardımcı olacak en önemli 6 fayda.


1. Uzaktan çalışma, iş-yaşam dengesini iyileştirir

Uzaktan çalışanların %40'ı en büyük avantajın esnek bir programa sahip olmak olduğunu söylüyor.


Kuruluşlar, ofis koltuklarında oturarak günde 8 saat geçirmenin işlerin yapılacağını garanti etmediğini fark ettiler. Esneklik, çalışanların işlerini yaşamlarına uyacak şekilde organize etmelerini sağlar. Bu da çalışanların daha iyi sonuçlar vermesine katkıda bulunur.

2. Uzaktan çalışanlar daha üretkendir

Uzaktan çalışan mutlu bir çalışandır ve mutlu çalışanlar daha üretkendir.


Uzaktan çalışanların %65'i, iş yerindeki dikkat dağınıklıklarının azalmasını en büyük üretkenlik artırıcılardan biri olarak göstererek evde işten daha üretken olduklarını söylüyor.


Artan çalışan verimliliği, işletmeniz için daha fazla gelir anlamına gelir.


3. Uzaktan çalışma, en iyi yetenekleri çekmenize ve elinizde tutmanıza yardımcı olur

Çalışanların %80'i 2 iş arasında seçim yaparken uzaktan çalışma seçenekleri sunanı seçeceklerini söyledi.


Bu, en iyi yeteneklerin uzaktan çalışan şirketlere gittiği anlamına geliyor.


Ayrıca, sahada çalışmaya devam edenlerin sadece %50'sinin aksine, uzaktan çalışanların %57'si işlerinden çok memnun olduklarını bildirdi. Mutlu çalışanların yeni bir işveren arama olasılığı daha düşüktür.


4. Uzaktan çalışma ruh sağlığını iyileştirir

Akıl sağlığı hasta günleri işletmenizin parasına mal olur. Takım morali açısından da pek iyi değiller.


İşverenleri uzaktan ve esnek çalışma seçenekleri sunmayan kişiler, uzaktan çalışabilenlere